Підтримка +38 067 362-05-42
Приєднатися
Юридичний дайджест

НРАУ підготувала Юридичний дайджест про такі зміни у чинному законодавстві станом на 15 листопада 2022 року:

1. Верховною Радою прийнято Закон «Про матеріали і предмети, що призначені для контакту з харчовими продуктами» (законопроект 4568).
Закон спрямований на забезпечення належного захисту здоров'я громадян та інтересів споживачів і поширюється на предмети та матеріали, призначені для контакту з харчовими продуктами, розміщені на ринку України.
Мова йде, зокрема, про пакувальні матеріали для харчових продуктів: папір, картон, фольга, плівка, скло, деревина, текстиль, пластик тощо; посуд і кухонне приладдя, а також матеріали, з яких вони вироблені (кераміка, метал, скло тощо); а також матеріали, які нанесені на упаковку або входять до її складу (фарби, клеї, лаки, силікони, воск, смоли тощо).
Законом встановлюються загальні вимоги до матеріалів і предметів, що контактують з харчовими продуктами. Речовини, які входять до складу таких матеріалів і предметів за звичайних і передбачуваних умов використання не повинні потрапляти в харчові продукти в кількості, яка може:
- бути небезпечною для здоров'я людини;
- призвести до неприйнятних змін у складі харчового продукту;
- призвести до погіршення органолептичних властивостей харчового продукту.
Маркування, реклама та представлення матеріалів і предметів, що контактують з харчовими продуктами, не повинні вводити в оману.
Законом також передбачено державну реєстрацію речовин та процесів, які використовуються у виробництві матеріалів і предметів, що контактують з харчовими продуктами і ведення Державного реєстру.
Державний контроль і нагляд в галузі безпечності харчових продуктів, в тому числі і предметів, що з ними контактують, належить до компетенції Держпродспоживслужби.
Закон набуває чинності через 3 роки після його опублікування.
2. Затверджено примірну форму трудового договору з нефіксованим робочим часом.
26 жовтня 2022 року Міністерством економіки прийнято Наказ №4179, яким затверджено примірну форму трудового договору з нефіксованим робочим часом.
Ознайомитися можна за посиланням:   https://www.me.gov.ua/Documents/List?lang=uk-UA&id=9ed41391-f8aa-48ee-83b5-2d8c5500cb6b&tag=TrudoviiDogovirZNefiksovanimRobochimChasom
Мінекономіки рекомендує роботодавцям під час укладення трудового договору з нефіксованим робочим часом керуватися саме затвердженою цим наказом Примірною формою. При цьому дотримання форми трудового договору з нефіксованим робочим часом, запропонованої Мінекономіки, не є обов’язковим – сторони такого договору мають право самостійно визначати його положення, за умови їх відповідності вимогам трудового законодавства.
Наказ прийнято на виконання положень Закону № 2421-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання трудових відносин з нефіксованим робочим часом", яким Кодекс законів про працю доповнено статтею 21-1 "Трудовий договір з нефіксованим робочим часом".

Хто може бути учасником НРАУ

  • Ваш бізнес пов'язаний з індустрією гостинності України
  • Ви готові розвиватися у колаборації з нами для підвищення ефективності свого бізнесу та розвитку ресторанної індустрії
  • Ви розділяєте наші цінності та ідеї та готові активно працювати для їх реалізації
Рестораторам Партнерам Асоціаціям