Підтримка +38 067 362-05-42
Приєднатися
Юридичний дайджест

НРАУ підготувала Юридичний дайджест про такі зміни у чинному законодавстві станом на 7 листопада 2022 року:

1. Президентом підписано Закон щодо страхування цивільної відповідальності замість перевірок з пожежної безпеки
Президент України підписав Закон №2655-ІХ (проект № 3361) "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перших кроків дерегуляції бізнесу шляхом страхування цивільної відповідальності", який дасть змогу замінити перевірки з пожежної безпеки на страхування відповідальності для бізнесу".
Вказаним законом передбачено звільнення від перевірок з пожежної безпеки суб’єктів господарювання, якщо вони провели аудит пожежної та техногенної безпеки та мають чинний договір зі страхування цивільної відповідальності у сферах цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки.
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
2. В Парламенті зареєстровано законопроект про свободу підприємницької діяльності домогосподарств
У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 8143 "Про свободу підприємницької (економічної) діяльності домогосподарств".
Вказаним законопроектом визначено поняття домогосподарства як особу або сукупність осіб, які спільно проживають в одному житловому приміщенні або його частині, забезпечують себе всім необхідним для життєдіяльності, ведуть спільне господарство, повністю або частково об'єднують та витрачають кошти. Ці особи можуть перебувати в родинних стосунках або стосунках свояцтва, не перебувати у будь-яких із цих стосунків, або перебувати і в тих, і в інших стосунках.
Законопроектом пропонується здійснювати підприємницьку (економічну) діяльність домогосподарством без реєстрації фізичної особи - підприємця за умови:
- подання річної податкової декларації домогосподарства;
- ведення такої підприємницької (економічної) діяльності лише членами домогосподарства;
- річний дохід від економічної діяльності домогосподарства не перевищує суму 8 мільйонів гривень.
До видів підприємницької (економічної) діяльності, що дозволяється провадити без реєстрації фізичної особи - підприємця належить в тому числі діяльність у сфері ресторанного господарства.
Визначається також поняття «бюджет домогосподарства», що складається з доходної та витратної частин. До витрат домогосподарств відноситься собівартість проживання кожного члена домогосподарства у розмірі шістдесяти відсотків від середньомісячної заробітної плати за попередній рік, а також витрати на здійснення підприємницької (економічної) діяльності домогосподарства.
Дані спрощеного узагальнюючого обліку доходів і витрат домогосподарства є підставою для включення їх до річної податкової декларації, що подається домогосподарством згідно з податковим законодавством для отримання бюджетного відшкодування (податкової знижки) з податку на доходи фізичних осіб.
3. Постановою Кабінету Міністрів врегульовано питання щодо чинності певних документів, які посвідчують особу.
26 жовтня 2022 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України № 1202 «Деякі питання реалізації актів законодавства у сфері міграції в умовах воєнного стану».
Кабмін постановив, що:
- посвідки на тимчасове чи постійне проживання, крім тих, які оформлені громадянам Російської Федерації, строк дії яких закінчився або які підлягають обміну відповідно до законодавства після 24 лютого 2022 року, підтверджують законні підстави для тимчасового чи постійного проживання в Україні та право на в'їзд в Україну на період воєнного стану та протягом 30 календарних днів з дня його припинення чи скасування;
- іноземці або особи без громадянства, крім громадян Російської Федерації, зобов'язані в установленому законодавством порядку подати документи для обміну таких посвідок на тимчасове чи постійне проживання протягом 30 календарних днів з дня припинення або скасування воєнного стану;
- паспорти громадян України у формі картки, строк дії яких закінчився за 30 днів до 24 лютого 2022 року та після 24 лютого 2022 року, та паспорти громадянина України зразка 1994 року, до яких не вклеєно фотокартку особи у разі досягнення нею 25- чи 45-річного віку, строк вклеювання до яких настав за 30 днів до 24 лютого 2022 року та після 24 лютого 2022 року, є документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України та підлягають обміну або вклеюванню нових фотокарток відповідно до досягнутого віку протягом 30 календарних днів з дня припинення чи скасування воєнного стану.

Хто може бути учасником НРАУ

  • Ваш бізнес пов'язаний з індустрією гостинності України
  • Ви готові розвиватися у колаборації з нами для підвищення ефективності свого бізнесу та розвитку ресторанної індустрії
  • Ви розділяєте наші цінності та ідеї та готові активно працювати для їх реалізації
Рестораторам Партнерам Асоціаціям