Підтримка +38 067 507-64-68
Приєднатися
Юридичні роз'яснення

НРАУ підготувала Юридичні роз'яснення про зміни у чинному законодавстві станом на 3 березня 2023 року, а саме: що робити рестораторам у разі перейменування вулиць.

Перейменування вулиць – які наслідки для бізнесу/
1. Визначити коло змін, які можуть стосуватись бізнесу
Перейменування вулиць/населених пунктів може стосуватись Вашого бізнесу, якщо така вулиця/населений пункт є:
- зареєстрованим місцезнаходженням ФОП/Юридичної особи;
- місцем реєстрації проживання учасника/бенефіціара юридичної особи;
- місцезнаходженням майна, яке використовується в господарській діяльності. 
2. Реєстраційні дії в реєстрі ФОП та ЮО
Перейменування вулиці є зміною місцезнаходження юридичної особи / ФОП, а тому потребує внесення змін до реєстру юридичних осіб.
Водночас, звертаємо увагу, що законодавством не визначений строк, протягом якого особа зобов’язана внести відповідні зміни до реєстру. Тобто, суб’єкти господарювання можуть вносити зміни щодо назви вулиці у загальному порядку при внесенні чергових змін до своїх установчих документів, пов’язаних зі зміною складу своїх учасників (засновників, власників), статутного капіталу тощо. Вказану позицію підтримує і КМУ в своєму роз’ясненні https://www.kmu.gov.ua/news/rozyasnennya-chi-potribno-pereoformlyuvati-dokumenti-yakshcho-zminilas-nazva-vulici
Для внесення змін до ЄДР платник податків подає держреєстратору (ч. 4 ст. 17 Закону № 755):
- заяву про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в ЄДР;
- установчий документ юрособи (якщо в статуті вказано адресу ТОВ).
Адміністративний збір за такі реєстраційні дії не сплачується.
Якщо змінилась назви вулиці учасника / бенефіціара, державному реєстратору подаються:
- заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в ЄДР;
- нотаріально засвідчена (або засвідчена кваліфікованим електронним підписом особи, уповноваженої на подання документів) копія паспорта бенефіціара (якщо паспорт не у формі ID картки);
- структура власності.
Якщо окрім бенефіціара змінюються відомості про адресу реєстрації засновника – додатково подається протокол загальних зборів учасників. 
3. Повідомлення податкових органів
Форма № 20-ОПП. Якщо перейменували назви вулиці, де розміщений об’єкт оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП (далі – Повідомлення за ф. № 20-ОПП) з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування. У розд. 3 Повідомлення за ф. № 20-ОПП зазначається нове місцезнаходження такого об’єкта.
Платники єдиного податку мають подати до податкового органу за місцем обслуговування Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування, затверджену наказом Мінфіну України від 16.07.2019 р. № 308, із позначкою «Внесення змін»:
- платник єдиного податку 1 або 2 групи – не пізніше 20 числа місяця, що настає за тим, в якому відбулися згадані зміни (п. 298.5 ПКУ);
- платник єдиного податку 3 групи – не пізніше останнього дня кварталу (п. 298.6 ПКУ). 
4. Повідомлення інших органів та осіб
У випадку зміни адреси місцезнаходження, необхідно повідомити банк, в якому відкрито рахунки підприємства / ФОП та контрагентів, з якими є діючі правовідносини відповідно до укладених договорів. Спосіб повідомлення та строки може бути визначено договором.
Не потребують змін у зв’язку з перейменуванням вулиці:
- документи на нерухомість;
- відомості реєстру платників ПДВ.

Хто може бути учасником НРАУ

  • Ваш бізнес пов'язаний з індустрією гостинності України
  • Ви готові розвиватися у колаборації з нами для підвищення ефективності свого бізнесу та розвитку ресторанної індустрії
  • Ви розділяєте наші цінності та ідеї та готові активно працювати для їх реалізації
Рестораторам Партнерам Асоціаціям