Підтримка +38 067 362-05-42
Приєднатися
Юридичні роз'яснення

1. Підстави проведення перевірок
МОЗ наказом від 17.03.2023 року № 522 затвердив Перелік підстав для здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) у сфері законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення на період воєнного стану.
До дозволених підстав належать:
1. Заява самого суб’єкта господарювання.
2. Доручення Прем’єр-міністра України про перевірку суб’єктів господарювання у зв’язку з виявленими системними порушеннями та/або настанням події, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини та забезпечення безпеки держави.
3. Звернення фізичної особи про порушення, що спричинило шкоду її правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності). 
2. Основні зміни законодавства, які набули чинності в 2022 році:
- у приміщеннях закладів ресторанного господарства обов’язково має розміщуватися інформаційне повідомлення про заборону куріння такого змісту: "Куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено!";
- відведення спеціальних залів для курців або наявність попільничок для куріння у приміщенні ресторану, бару тощо є неправомірним;
- усі види електронних засобів для паління прирівняли до звичайних цигарок. Відповідно, заборона поширюється на них також. 
3. Чи можна палити на літніх майданчиках і терасах закладів?
Приміщенням закладу, відповідно до ухвалених змін, вважається будь-який простір, що має дах та/або обмежений щонайменше двома стінами та перегородками, незалежно від матеріалу, з якого вони виконані, і незалежно від того, чи є конструкція постійною або тимчасовою.
Тобто, якщо літній майданчик є відкритим простором без стін та перегородок – порушень закону немає.
Водночас, вважатиметься порушенням вживання тютюнових виробів на терасі, яка містить дві або більше стін або перегородок. 
4. Яка відповідальність?
За розміщення попільничок або куріння у приміщеннях закладів ресторанного господарства - від 1 000,00 до 10 000,00.

Хто може бути учасником НРАУ

  • Ваш бізнес пов'язаний з індустрією гостинності України
  • Ви готові розвиватися у колаборації з нами для підвищення ефективності свого бізнесу та розвитку ресторанної індустрії
  • Ви розділяєте наші цінності та ідеї та готові активно працювати для їх реалізації
Рестораторам Партнерам Асоціаціям