Підтримка +38 067 362-05-42
Приєднатися
Юридичний дайджест

НРАУ підготувала Юридичний дайджест про деякі зміни у чинному законодавстві станом на 23 вересня 2022 року:

Проектом Держбюджету на 2023 рік не планується збільшення мінімальної заробітної плати порівняно з IV кварталом 2022 року
У Верховній Раді України зареєстровано проект закону №8000 «Про Державний бюджет на 2023 рік». 
Мінімальну заробітну плату з 1 січня 2023 року планується установити:
- у місячному розмірі: 6700 грн;
- у погодинному розмірі: 40,46 грн.
Парламент розширив перелік підстав для звільнення з військової служби
20 вересня 2022 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" щодо додаткових підстав звільнення з військової служби під час воєнного стану» (законопроект від 17.08.2022 р. N 7678).
Внесено зміни до підпункту «г» пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу»: додано категорію сімейних обставин для звільнення з військової служби під час воєнного стану - наявність у військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років.
Уряд вніс зміни щодо деяких питань бронювання військовозобов’язаних
Кабінет Міністрів України Постановою від 07 вересня 2022 року № 1002 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 березня 2022 р. № 194» вніс зміни до деяких питань бронювання військовозобов’язаних.
Вказаною Постановою внесено зміни, які передбачають подовження терміну відстрочки від призову до двох місяців, на підставі обґрунтованого подання. Відповідні документи вже не потребують додаткового погодження Міноборони, якщо вони були надані.
Також, витяг з наказу Мінекономіки про відстрочку від призову військовозобов'язаному працівнику відтепер надаватиме безпосередньо роботодавець.
Мінфін вніс зміни до порядків застосування РРО/ПРРО
13 вересня 2022 року набрав чинності Наказ Міністерства фінансів від 17 серпня 2022 року № 243 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», яким внесено зміни до порядків застосування реєстраторів розрахункових операцій / програмних реєстраторів розрахункових операцій (РРО/ПРРО).
З урахуванням внесених змін, суб'єкти господарювання зобов'язані проводити розрахункові операції через РРО/ПРРО із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості, а також із зазначенням цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) при роздрібній торгівлі алкогольними напоями.
Київрада встановила пільгову ставку земельного податку
13 вересня 2022 року Київрадою внесено зміни до рішення Київради від 23 червня 2011 року № 242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Київ» та встановлено з 1 березня до 31 травня 2022 року ставку земельного податку за земельні ділянки в столиці, нормативну грошову оцінку яких проведено, в розмірі 0% від їхньої нормативної грошової оцінки землі.

Хто може бути учасником НРАУ

  • Ваш бізнес пов'язаний з індустрією гостинності України
  • Ви готові розвиватися у колаборації з нами для підвищення ефективності свого бізнесу та розвитку ресторанної індустрії
  • Ви розділяєте наші цінності та ідеї та готові активно працювати для їх реалізації
Рестораторам Партнерам Асоціаціям