Підтримка +38 067 507-64-68
Приєднатися
Open-Talk НРАУ: ресторанна галузь сьогодні

Дорогі ресторатори! 16 лютого ми провели онлайн зустріч Open-Talk НРАУ для учасників Асоціації та запрошених рестораторів. Зустріч була присвячена кільком темам, пропонуємо ознайомитися з основними тезами виступів.

Ресторан як місце позитивних емоцій
Олег Бублик, CОO ресторанів GIANNIVINO, Хата Подопригора, ANNPAVLOVA – гості не мають відчувати, що в країні війна, вони хочуть переключитися; тому розвиваємо емоційний маркетинг, даруємо подарунки гостям; до кінця року плануємо багато цікавих заходів.
Алекс Купер, співвласник ресторанів Молодість, Kyiv Food Market, Shalom, Avi - крім емоційної складової, ресторани виконують ще й соціальну функцію, тут збираються схожі за інтересами люди, говорять про бізнес, про майбутнє, і ти надихаєшся цим.
Анна Козаченко, власниця Milk Bar, Good Girl, Dogs and Tails – естетична складова дуже важлива в ресторанному бізнесі, декор та інсталяції мають величезний успіх. У ресторанів велика місія – витягати людей з негативу.
Алекс Купер про відвідувачів - у Києві спостерігається мікс людей з різних регіонів, в одному закладі може бути абсолютно різна публіка. В Одесі зменшився потік гостей. Дніпро став столицею регіону, а у деяких рестораторів прибутки суттєво виросли. У Львові розвивається ринок вибагливих споживачів віком 25-30 років, які вимагають відповідного сервісу.
Досвід відкриття нових закладів у Львові та за кордоном
Дмитро Погребицький, співвласник Pesto Cafe, Mr Twister, Vapiano - треба орієнтуватися на місцевого споживача, перші два роки не мали прибутків, але після 24 лютого, коли у Варшаву приїхало багато українців, прибуток зріс, але все може змінитися після війни. У Києві ресторан можна відкрити за 2 місяці, в Польщі на це знадобилось 9 місяців, бюджет в 2 рази більший через те, що послуги і матеріали дорожчі, на все потрібні ліцензії і сертифікати. Рекомендує одразу наймати польський персонал, що збільшить потік гостей поляків. З переваг - вартість оренди зафіксована на 10 років, виконано всі технічні умови, про які домовлялися, передбачено повернення певної суми коштів за оренду.
Анна Козаченко – за кордоном треба навчитися працювати по-іншому, і треба звикати до інших показників рентабельності. Але той, хто навчиться працювати в Європі, той зможе й далі розвиватися. Польща – найкраща стартова точка. 
Алекс Купер – коли підприємець залишається в Україні, відкриває нові заклади, то у команди з’являється впевненість у майбутньому і відчуття, що війни не має. Завдяки відкриттю нових закладів, змогли залучити багатьох топ спеціалістів галузі та зберегли команду з Харкова та Одеси. 
Збільшення прибутку, зменшення витрат: чи реально у поточній ситуації
Дмитро Погребицький - змогли домовитися з орендодавцями, завдяки чому зберегли процент рентабельності, відмовились від деяких витрат, але підґрунтя для збільшення прибутку поки не бачить.
Олег Бублик - дивляться в сторону збільшення виручки, деякі витрати навіть збільшили, наприклад, на маркетинг; працюють з постачальниками, підвищують ціни в меню.
Анна Козаченко – інвестують в команду, підвищують ефективність персоналу. Будь-яка криза – це найкращий час для проведення реформ в компанії, для роботи над помилками.
Алекс Купер - зорієнтовані, як більше заробляти; витрачають на нові проекти і команду, звичайно, слідкують і економлять, підвищують ціни. Проте не можливо знаходити шляхи економії, коли ти постійно розвиваєшся. Тільки в проектах, які працюють стабільно не один рік, можна щось раціоналізувати.
За підсумками дискусії маємо визнати, такі зустрічі корисні для спільноти. Вони дають можливість дізнатися досвід інших, зрозуміти їхні помилки та зарядитись оптимізмом. Тому аби зробити галузь гостинності кращою і більш професійною, мати увагу в суспільстві та підтримку, продовжуємо зустрічатись!
Якщо Ви ще не член НРАУ і бажаєте приєднатися до нашої професійної бізнес-спільноти, пишіть нам на нашу адресу: nrau.info@gmail.com

Хто може бути учасником НРАУ

  • Ваш бізнес пов'язаний з індустрією гостинності України
  • Ви готові розвиватися у колаборації з нами для підвищення ефективності свого бізнесу та розвитку ресторанної індустрії
  • Ви розділяєте наші цінності та ідеї та готові активно працювати для їх реалізації
Рестораторам Партнерам Асоціаціям