Підтримка +38 067 507-64-68
Приєднатися
Дайджест ресторанних новин: найкращі кухарі світу, кава в біореакторі та мамині спагеті

27 вересня стали відомі переможці 2021 року конкурсу Bocuse d’Or, що проводився в рамках виставки Sirha Lyon.

Найкращою стала команда Франції на чолі з шеф-кухарем Деві Тіссо. Друге місце на чемпіонаті зайняла команда Данії, а третє — Норвегії.
Цього року 11 жовтня вперше в Україні буде проходити відбір на Bocuse d’Or Europe Final 2022. На заході крім конкурсу також будуть проходити лекції, воркшопи та майстер-класи від українських шефів і експертів світового масштабу.
Тим часом список 100 кращих кухарів світу за версією Best Chef Awards 2021 очолив іспанський шеф-кухар і власник ресторану DiverXO Дабіс Муньос. Темою премії 2021 року стало Повернення до життя. Церемонія нагородження пройшла 15 вересня в Амстердамі.
Фінські вчені тим часом навчилися культивувати кави в біореакторі. Вони сподіваються, що промислове виробництво продукту почнеться через чотири роки. Розробники стверджують, що кава не відрізняється від звичайної і зроблена з тієї самої рослини Coffea arabica, але в новому процесі використовуються кавові клітини, вирощені в біореакторі.
Це вже не перший прорив фінських вчених. Приблизно місяць тому з’явилася інформація, що науковці Фінляндії виготовляють абсолютно новий харчовий інгредієнт з повітря, води та електрики. На своєму заводі стартап Solar Foods розробляє нове природне джерело білка, яке називає Solein. Як і інші білкові добавки, солеїн не має помітного смаку і може бути доданий практично до будь-якої закуски або страви. 
Солеїн виробляється шляхом вирощування мікробів в рідині в резервуарі для бродіння. Він схожий на процес, що використовується на пивоварнях, але замість того, щоб годувати мікроби цукром, як це робилося б при варінні пива, мікроб Solar Foods харчується лише бульбашками водню, вуглекислим газом, поживними речовинами та вітамінами.
Американський репер Емінем відкриває в рідному місті Детройті закусочну Mom’s Spaghetti. У меню закладу — паста, фрикадельки і сендвічі з макаронами. Там також буде працювати магазин Мерч під назвою «Трейлер». Шанувальники припускають, що відкриття Mom’s Spaghetti є частиною промо нового альбому, який, за чутками, повинен вийти 1 жовтня.
В Україні тим часом хочуть заборонити використання пальмової олії в деяких продуктах. Відповідний законопроєкт Верховна Рада вже ухвалила в першому читанні. Заборона торкнеться молочних продуктів, дитячого харчування та кондитерських виробів. Документ, зокрема, встановлює заборону на використання гідрогенізованої пальмової олії та гідрогенізованих рослинних жирів, олії кунжуту чи насіння льону, глютену, а також вироблених із застосуванням пестицидів інгредієнтів у дитячому харчуванні.
В Києві почало працювати кафе, яке працює лише безготівково і без термінала. Замовлення в пончичній Ponchyk Boy можна сплатити за допомогою qr коду. Гостям закладу треба лише мати карту, якою вони хочуть сплатити замовлення, що підключена до apple pay/google pay. Або ж дані цієї карти мають бути збережені у браузері смартфона, яким користується гість. 
Співвласник київських закладів True Burger Bar і Hendrick’s bar Олександр Мусатов написав книгу «Управление персоналом ресторана». За його словами, ця книжка є посібником з будування системи по роботі з персоналом ресторану. «500 з гаком сторінок. Бланки, інструкції, алгоритми, приклади. Все, що ви любите», — так описує власну книгу Мусатов. Посібник має вийти друком найближчим часом.

Хто може бути учасником НРАУ

  • Ваш бізнес пов'язаний з індустрією гостинності України
  • Ви готові розвиватися у колаборації з нами для підвищення ефективності свого бізнесу та розвитку ресторанної індустрії
  • Ви розділяєте наші цінності та ідеї та готові активно працювати для їх реалізації
Рестораторам Партнерам Асоціаціям