Підтримка +38 067 507-64-68
Приєднатися
Психологічна підтримка персоналу

Дорогі ресторатори! 1 лютого відбулося перше у цьому році засідання клубу «Ресторанне рагу» під координацією Андрія Магалецького, співвласника компанії Restetika та члена НРАУ. Засідання було присвячене психологічній підтримці персоналу та подоланню посттравматичного стресового розладу, що виникає в результаті затяжного стресу.

Своїм професійним досвідом та певними «лайфхаки» з учасниками засідання поділились запрошені спікери.
Світлана Мозган, практикуюча психологиня та членкиня Асоціації психологів України, розповіла, що стрес, який зараз переживає більшість українців, можна подолати, відновивши внутрішні ресурси організму через сон, їжу, спілкування з рідними. Гірше, коли переживання стресу призводить до психологічної травми: тоді психіка перевантажується і не може опрацювати травматичний досвід. Основними симптомами ПТСР є уникнення соціальних контактів, гіперзбудженість, перепроживання травматичних подій, погіршення пам’яті, флешбеки – раптові неконтрольовані повернення у картинки з минулого, а також депресія, тривога, імпульсивна поведінка, алкоголізм та інші залежності, погіршення здоров’я. Але за словами Світлани Мозган, лише до 30 відсотків людей, які зазнали впливу травматичних подій, матимуть ПТСР, всі інші відновляться. 
Рестораторам Світлана Мозган рекомендує налагоджувати комунікацію у команді, щоб кожен відчував себе членом колективу, радить керівникам відзначати досягнення працівників, пропонує залучати до роботи психологів, організовувати спільні заходи, а також мінімізувати стрес, пов’язаний з роботою, уникати тиску на підлеглих. HR спеціалістам Світлана рекомендує проходити психологічну освіту, щоб мати змогу кваліфіковано підтримувати психічне здоров’я працівників.
Дмитро Польовий, корпоративний психолог Edem resort та керівник програм реабілітації розповів про свою роботу з персоналом у різні періоди: до війни, під час коронавірусу і тепер. На його думку, кожен працівник повинен мати знання, бути вмотивованим, а також вміти себе відслідковувати: бачити, що з ним відбувається і що він відчуває. Перелік об’єктивних «стресорів» безкінечний: тиск, багато гостей, мало персоналу, невпевненість, організаційні проблеми, нечітко поставлені задачі, відсутність спланованості, конфлікти, нічна робота, мобінг тощо. Як працювати, щоб уникнути цього, Дмитро радить розширення свободи дій працівника, більшу соціальну підтримку зі сторони керівника, налагодження добрих стосунків у колективі, підсилення ресурсів та підвищення кваліфікації, обмін досвідом, керування часом працівника, оздоровчі заходи. Дмитро поділився «правилом ЗАВГОСП» – це сім симптомів, які можуть накривати, але вони свідчать про наявність стресу, а саме: Злість, Апатія, Втома, Голод, Одноманітність, Самотність і Предавленість. Найбільша проблема зараз, на думку Дмитра, це – вигорання і виснаженість. Але стрес має не тільки негативний вплив, він вчить нас адаптуватися до нових обставин.
Аліна Лунєва, директор з персоналу мережі This is pivbar поділилась інструментами подолання емоційного вигорання у працівників їхньої мережі. І перший – це навчання працівників, якому і раніше приділяли багато уваги, а тепер вони мають велику корпоративну бібліотека, якою можуть користуватися співробітники. Проводять внутрішні тренінги за запитами, запустили платформу навчання, завдяки якій скорочується період введення працівника в команду. За допомогою цього додатка можна проводити атестацію. Другий інструмент – це емоційний комфорт, максимальний контакт із співробітниками, інтерес до їхнього життя, допомога у вирішенні проблем та підтримка, практика нагород. Тепер загальні збори і п’ятихвилинки – це дружні зустрічі за чаєм, а замість того, щоб вкладати енергію в негатив, змінили ракурс і вкладають у майбутнє.
Якщо Ви ще не член НРАУ і бажаєте приєднатися до нашої професійної бізнес-спільноти, пишіть нам на нашу адресу: nrau.info@gmail.com

Хто може бути учасником НРАУ

  • Ваш бізнес пов'язаний з індустрією гостинності України
  • Ви готові розвиватися у колаборації з нами для підвищення ефективності свого бізнесу та розвитку ресторанної індустрії
  • Ви розділяєте наші цінності та ідеї та готові активно працювати для їх реалізації
Рестораторам Партнерам Асоціаціям