Підтримка +38 067 507-64-68
Приєднатися
«Вакцинуватися необхідно абсолютно всім». Інтерв’ю з Олександром Савіловим

Чому працівникам ресторанної галузі необхідно вакцинуватися? Чому це треба робити якомога скоріше? І де зробити щеплення та ще й безкоштовно?

Відповіді на ці запитання знає Олександр Савілов – учасник Національної ресторанної асоціації, який координує у НРАУ штаб вакцинації працівників ресторанної сфери.

Що взагалі відбувається з вакцинацією у ресторанній галузі в Україні?

Справи потроху просуваються, багато людей вже зробили щеплення. Та головною проблемою наразі є те, що існує багато і таких, хто переконаний у тому, що вакцина не потрібна. Звісна річ, це не так. Вакцина дуже потрібна всім. І особливо тим, хто працює у нашій галузі, оскільки ми безпосередньо спілкуємося з гостями.

У чому причина відмови людей робити щеплення?

Скоріш за все, через нестачу інформації про ефективність вакцин у боротьбі з хворобами. Вакцинація є одним із найбільших і найкращих винаходів людства, вона врятувала і рятує на сьогоднішній день десятки мільйонів життів по всьому світу. Якби не було вакцин, ми би досі хворіли на бубонну чуму та вимирали би цілими країнами. Але бубонну чуму свого часу перемогла вакцинація і це є яскравим доказом того, що щеплення працюють.

Результативність вакцини дорівнює результативності закону гравітації. Ви можете що завгодно казати і думати з цього приводу, але якщо ви вистрибнете з вікна, ви впадете на землю. Це закон. Так само із вакцинацією: якщо ви не робите щеплення, ви захворієте. Іншого шляху немає. Ви можете як завгодно це коментувати і будувати які завгодно теорії, проте це просто науковий факт.

Уявімо, що я – та сама людина, яка проти вакцинації. І ви мене майже переконали. Давайте ще на пальцях пояснимо на прикладі covid-19. Навіщо потрібно зараз робити щеплення від коронавірусу?

У невакцинованих людей ризики захворіти та заразити близьких набагато вищі, ніж у вакцинованих. Також хвороба може переноситись безсимптомно, тож людина навіть не знатиме, що є загрозою для здоров’я оточуючих. Для ресторанної галузі, де інтенсивність контакту з людьми є дуже високою, це неприпустимо. Аби цього не сталося, необхідно вакцинувати якомога більше людей. Таким чином, по-перше, ми збережемо здоров’я один одного, по-друге, допоможемо галузі значно знизити вплив наслідків пандемії, збережемо робочі місця і добробут співробітників.

Тому так важливо вакцинувати абсолютно всіх співробітників ресторанної сфери, починаючи з менеджменту і закінчуючи лінійним персоналом. Вакцинована людина стає своєрідним щитом від коронавірусу для своїх близьких, рідних, колег і просто знайомих.

Вакцинація є безкоштовною для співробітників ресторанної сфери?

Весь процес відбувається за кошти держави, а Національна ресторанна асоціація виступає організатором і координатором процесу вакцинації для співробітників ресторанної галузі.

Наразі ми маємо в Києві три власні мобільні бригади, прив’язані до Асоціації, на черзі Харків, Дніпро, Львів і Одеса – хочемо зробити пункти вакцинації в усіх великих містах країни, куди можуть звертатися, наприклад, люди з області.

Добре, якщо я хочу безкоштовне щеплення, але я не є учасником Національної ресторанної асоціації. Що мені робити?

Приєднуйтеся до НРАУ. Ставши учасником НРАУ, ви зможете полегшити собі життя. І це стосується не лише вакцинації, а й податкових перевірок, юридичної підтримки та й взагалі всього, що так чи інакше торкається вашого бізнесу. Запрошую приєднуватися до нас, аби разом змінювати ресторанну галузь в Україні на краще.

Хто може бути учасником НРАУ

  • Ваш бізнес пов'язаний з індустрією гостинності України
  • Ви готові розвиватися у колаборації з нами для підвищення ефективності свого бізнесу та розвитку ресторанної індустрії
  • Ви розділяєте наші цінності та ідеї та готові активно працювати для їх реалізації
Рестораторам Партнерам Асоціаціям