Підтримка +38 067 507-64-68
Приєднатися
"Специфіка емоційного вигорання під час війни: стратегії подолання"

Шановні ресторатори! 19 січня ми провели онлайн (вебінар) із психологами В'ячеславом Халанським та Оксаною Матласевич про специфіку емоційного вигорання під час війни та стратегії подолання цього стану.

Вебінар був орієнтований на менеджерів та керівників ресторанних закладів. 
Спікери розповіли, що переважна більшість українців, які перебувають за межами бойових дій, переживають так звану «туманну» війну, або ще її називають «війною в соціальних мережах». Це епоха радикальної невизначеності з постійними емоційними коливаннями. 
Постійно спостерігаючи за новинами через страх щось пропустити, ми стаємо безпосередніми учасниками цих подій, вдягаючи на себе по черзі ролі жертв, загиблих, потерпілих, що позначається як на нашій психіці, так і тілі.
Тому психологи радять переходити від спостереження до усвідомлення своїх емоцій та почуттів, що знижує прояв стресу, тривоги та депресії, допомагає краще пізнати себе та підвищує якість життя в цілому. Фокусуємо свою увагу на тому, що ми справилися, наші досягнення дають багато енергії. Знаходимо нові сенси і рухаємось до заново побудованого життя. 
Одна з моделей подолання – це управління часом, спробуйте оцінити скільки часу ви витрачаєте на роботу, на звички для здоров’я, час з друзями та сім'єю, відпочинок і скільки годин ви спите. Подумайте, щоб ви могли змінити на краще і як. Час порівнюється з цінностями - що для вас має цінність, тому ви й приділяєте свій час.
Що робити, коли стрес заважає роботі? Стрес – це, передусім, зміна біохімії тіла, в людини включаються одночасно реакції «бий», «біжи», «замри». Тому найкраще допомагає робота з тілом. 
•  КРОК 1. Будь-які рухливі вправи. Тварини трясуться після пережитого стресу через небезпеку. І в такий спосіб дають енергії вийти.
•  КРОК 2. Глибоке, усвідомлене дихання. Можна додати якісь м’які седативні засоби (чай з м’ятою).
•  КРОК 3. «1 справа в одну одиницю часу». Це не розкіш. Це засіб хоч якось вернутися в нормальний продуктивний стан. Бо стрес розриває зв’язок з нашою мудрістю, нашою інтуїцією, нашими ресурсами. Бути в ресурсі – це благо.
•  КРОК 4. «Уявіть, що всі Ваші справи завершуються добре». В сучасних людей, в бізнесі постійно багато відкритих процесів. Коли є завершення – настає полегшення, "гештальт" закривається.
Керуємось імпульсами чи цінностями? Не провалюватися в почуття провини, бо це з'їдає всю енергію, уникати почуття провини за свій егоїзм та розпізнати у собі схему самопожертви – дозволити собі установку: «мої потреби такі ж важливі, як і потреби інших». 
Спікери розповіли про відкритий для українців Додаток VOS - це штучний інтелект, який розробляє план підтримки та добробуту у важкі часи і він безкоштовний для українців зараз. 
Також поділились корисною інформацією проекту MH-CARE - піклування про психічне здоров'я українців, постраждалих внаслідок війни.
Для ближчого спілкування надаємо контакти психологів:
В'ячеслав Халанський
https://www.vyacheslavkhalanskiy.com.ua/ua
https://www.facebook.com/vkhalanskyy
https://www.youtube.com/@Khalanskyy/featured
Оксана Матласевич
https://www.facebook.com/profile.php?id=100041104293709

Хто може бути учасником НРАУ

  • Ваш бізнес пов'язаний з індустрією гостинності України
  • Ви готові розвиватися у колаборації з нами для підвищення ефективності свого бізнесу та розвитку ресторанної індустрії
  • Ви розділяєте наші цінності та ідеї та готові активно працювати для їх реалізації
Рестораторам Партнерам Асоціаціям