Підтримка +38 067 507-64-68
Приєднатися
В Україні почав діяти новий закон про використання музичних творів

Законопроєкт, який було прийнято парламентом 25 грудня минулого року, запроваджує автоматизовану систему ідентифікації творів та формування детальних звітів про їх використання.

Як зазначили в Українському агентстві авторських та суміжних прав (УААСП), закон торкнеться сфер телерадіомовлення, кіноіндустрії, HoReCa, рітейлу, організацій концертів та розважальних заходів.
Згідно з новими правилами для легального використання музичного контенту представники низки сфер тепер мають отримати ліцензію від Організації колективного управління (ОКУ), каталог яких включає найбільшу кількість українських та зарубіжних творів.
Водночас авторам та правовласникам цей закон дозволить передати в управління ОКУ свої права та отримувати винагороду за використання музичного контенту.
Новий закон вже набув чинності, а це означає, що: 
— Скасовано результати попередніх конкурсів з акредитації організацій колективного управління у сферах публічного виконання та публічного повідомлення, проведених із численними порушеннями;
— Розблоковано роботу всіх зареєстрованих ОКУ, які можуть збирати роялті у межах свого каталогу до моменту визначення нової акредитованої ОКУ;
— Припинено повноваження чинної акредитаційної комісії, дозволено сформувати та затвердити новий склад;
— Перезапущено конкурси на визначення акредитованих організацій колективного управління у сфері публічного виконання та публічного повідомлення.
Нагадаємо, що проблеми з  виплатами авторських роялті триває десятиріччями, а найбільш відчутно для творців відсутність виплат загострилася з початком пандемії, коли зникла можливість здійснювати концертну діяльність. Після проведення низки розслідувань з’ясувалося, що більша частина виплачених користувачами роялті не доходила до авторів, а мова йшла про мільйони гривень.

Хто може бути учасником НРАУ

  • Ваш бізнес пов'язаний з індустрією гостинності України
  • Ви готові розвиватися у колаборації з нами для підвищення ефективності свого бізнесу та розвитку ресторанної індустрії
  • Ви розділяєте наші цінності та ідеї та готові активно працювати для їх реалізації
Рестораторам Партнерам Асоціаціям