Підтримка +38 067 507-64-68
Приєднатися
Оголошено переможців українського Bocuse d’Or

У Києві відбувся відбірковий тур для конкурсу Bocuse d’Or — чемпіонату світу з кулінарії. Конкурс, названий на честь видатного французького шеф-кухаря Поля Бокюза, проходить раз на два роки. НРАУ розповідає, чому ця подія є надважливою для ресторанної сфери України, і хто представлятиме нашу країну на наступних змаганнях.

ЩО ТАКЕ BOCUSE D’OR
Bocuse d’Or — кулінарний чемпіонат, який прирівнюють до Олімпійських ігор серед рестораторів. У січні 1987 року Поль Бокюз заснував революційний гастрономічний конкурс Bocuse d'Or. Повторюючи ідею проведення великих спортивних подій, він створив справжнє шоу з акцентом на кулінарію та кухарів.
Шоу відбувається в Sirha — спеціалізованій виставці товарів та обладнання для ресторанів і підприємств громадського харчування у Ліоні, Франція.
Ідея заходу — об'єднати 24 молодих кухарів з усього світу серед найперспективніших талантів свого покоління. Протягом 5 годин 35 хвилин вони готують страви перед аудиторією та журі, до складу якого входять найвідоміші шеф-кухарі світу.
Водночас експерти кажуть, що ця подія є дещо більшим, ніж просто гастрономічним змаганням. Ресторатори називають змагання універсальною системою обміну досвідом та налагодження зв’язків. 
З 2005 року в конкурсі були представлені попередні відбіркові заходи з національними турами, а потім з континентальними кваліфікаційними змаганнями, зокрема, Bocuse d’Or Europe, Bocuse d’Or Americas, Bocuse d’Or Asia-Pacific і Bocuse d’Or Africa. 
Наприкінці вересня стали відомі переможці 2021 року конкурсу Bocuse d’Or, що проводився в рамках виставки Sirha Lyon. Найкращою стала команда Франції на чолі з шеф-кухарем Деві Тіссо. Друге місце на чемпіонаті зайняла команда Данії, третє — Норвегії.
УКРАЇНА НА BOCUSE D’OR
До минулого року Україна не була представлена на цьому конкурсі. Bocuse d'Or Україна був заснований лише в січні 2020-го українським шеф-кухарем Євгеном Корольовим, який підписав офіційну угоду про членство з GL Events Exhibitions Lyon France. 
Метою Bocuse d'Or Україна є відкриття та популяризація нових талантів в країні, промотування різноманітності кулінарної спадщини та української гастрономії, а також збільшення професійної свідомості кухарів і шеф-кухарів. 
11 жовтня в Києві вперше відбувся Національний відбір з метою вибору кандидата, який представлятиме Україну на Bocuse d'Or Europe Final 2022. За можливість представляти Україну на кулінарних «‎олімпійських іграх» змагалися ‎вісім кандидатів. 
ПЕРЕМОЖЦІ УКРАЇНСЬКОГО BOCUSE D’OR
Перше місце у змаганнях посів Максим Приходько, засновник і шеф-кухар ресторану Experimental і гастрономічного простору pro100hub у Львові. Саме Максим представлятиме Україну на європейському відборі в березні 2022 року. Також він отримав грошовий приз у розмірі 100 тис. грн.
Друге місце та грошову винагороду в розмірі 50 тис. грн отримав Вадим Захаров, шеф-кухар ресторану Winovnik в Дніпрі. Третє місце посів Віталій Потрібний, викладач кулінарної школи Al Cuisine в Харкові. Спеціальний приз найкращому помічникові та стажування в мішленівському закладі в Будапешті отримала Кароліна Залевська з ресторану Lucky. 
Відзнаку за найкращу рибну страву отримав шеф-кухар ресторану La Veranda в Києві Олександр Липко. Найкращу м'ясну страву приготував су-шеф ресторану Sense Cafe в Дніпрі Владислав Ліон.

Хто може бути учасником НРАУ

  • Ваш бізнес пов'язаний з індустрією гостинності України
  • Ви готові розвиватися у колаборації з нами для підвищення ефективності свого бізнесу та розвитку ресторанної індустрії
  • Ви розділяєте наші цінності та ідеї та готові активно працювати для їх реалізації
Рестораторам Партнерам Асоціаціям