Підтримка +38 067 507-64-68
Приєднатися
Інноваційний фаст-фуд, молоко з картоплі та рамен замість пального: дайджест гастрономічних новин

Національна ресторанна асоціація України продовжує слідкувати за подіями у гастрономічній сфері та переповідає найцікавіші з них.

Головна новина тижня: найшанованіший французький шеф Ален Дюкасс і один із найбільш творчих кухарів Іспанії Альберт Адріа, якого журнал TIME визнав одним із 13 найвпливовіших людей у ​​світі гастрономії, об’єднуються, щоб відкрити ресторан у Парижі. Кулінарні легенди кажуть, що дають спільній роботі 100 днів випробувального терміну, аби подивитися, наскільки їм буде комфортно працювати вдвох.
Де саме буде розташований новий заклад, поки що невідомо. Відомо лише, що відкриття планується на кінець року, а бронювання столиків буде доступно вже наприкінці серпня.
Міжнародний конкурс Restaurant and Bar Design Awards оголосив цьогорічний шортлист. До нього увійшли одразу шість київських барів та ресторанів. Церемонія нагородження відбудеться в онлайн-режимі 14 жовтня 2021 року. Переможців оголошуватимуть в Instagram з 09:30 до 17:00 за київським часом.
Японська транспортна компанія Nishida Shoun почала виготовляти біодизельне паливо для своїх вантажівок з бульйону супу рамен. Президент компанії Масумі Нісіда вирішив використовувати бульйон для виробництва палива ще у 2013 році. Тоді адміністратор однієї з ресторанних мереж спитав у нього, чи можна якось використовувати залишки рамена, за утилізацію яких доводиться платити. Нісіда придумав пристрій для відділення жиру від бульйону. який можна розмістити прямо на кухні закладу.
Нині співробітники Nishida Shoun змішують жир із рамена з паливом, яке роблять із відходів олії. Кілька вантажівок компанії вже працюють на такому паливі, до вересня на нього планується перевести всі 170 автомобілів Nishida Shoun. Компанія співпрацює приблизно з двома тисячами закладів громадського харчування і виробляє близько трьох тисяч літрів палива на день.
У Швеції тим часом створили молоко з картоплі. Інноваційний продукт є спільною роботою професорки Лундського університету Єва Торнберг і бренду рослинних напоїв DUG. Розробники кажуть, що молоко з картоплі піниться так само як і звичайне, тож його можна використовувати навіть у приготуванні напоїв, зокрема кави. А ще таке молоко насичене вітамінами B12, не містить сої, глютену і цукру. Молоко складається не лише з картоплі, а й з горохового білку, рапсової олії та клітковини цикорію.
А гастрономічне видання Eater випустило ультимативний гайд закладами Копенгагену. До списку ввійшло 33 заклади різного штибу, де можна пообідати та випити — починаючи рестораном володаря Мішлен Рене Редзепі та закінчуючи історичними забігайлівками, де можна скуштувати смореброди і шнапс.
У Помпеях тим часом для туристів відкрився стародавній заклад швидкого харчування, який археологи виявили у 2019 році. Цьому закладу вже 2000 років, він називається Термополій, що в перекладі з латині означає прилавок із гарячими напоями. Відвідувачі матимуть змогу побачити фаст-фуд у первозданному вигляді.
Давній фаст-фуд археологи знайшли на ділянці Regio V на території археологічного парку міста Помпеї. Тут стародавні римляни могли замовити свинину, рибу, равликів і яловичину. Сліди приготування цих страв, а також залишки кісток качок і подрібненої квасолі, яка використовувалася для зміни вина, були знайдені в процесі розкопок, кажуть археологи. Також тут археологи знайшли кухонний посуд, серед якого були бронзова чаша для пиття, керамічні глечики і посудини для вина.
У Німеччині почали продавати так зване брудне вино. Річ у тому, що в липні в країні сталася масштабна повінь. Стихія завдала серйозної шкоди сільському господарству в загальному і виноробству зокрема — виноградники були затоплені, а готові пляшки з вином розбиті або втрачені. Щоб хоч якось відшкодувати збитки і нагадати людям про страшні наслідки зміни клімату, винороби з Арської долини зібрали всі вцілілі пляшки з вином з постраждалих від повені регіонів і виставили їх на продаж.
Брудні пляшки, які мають назву Flutwein (вино повені), в середньому продаються по 20 євро. За кілька днів виноробам вдалося продати товар на понад 3 мільйони євро — всі ці гроші підуть на відновлення виноградників і льохів. Повідомляється, що «вино повені» можна купити лише до 1 вересня.
А в Києві тим часом біля метро «Арсенальна» відкрили інноваційний McDonald’s. Представники компанії кажуть, що «не просто черговий новий ресторан, а ідеальне поєднання сучасних технологій в історичній архітектурі». Серед технологій у новому закладі 12 терміналів самообслуговування, 4 лінії приготування на кухні, робот-транспортер, що доставляє замовлення за десятки секунд від кухні до експрес-вікна та окрема кімната для кур’єрів.

Хто може бути учасником НРАУ

  • Ваш бізнес пов'язаний з індустрією гостинності України
  • Ви готові розвиватися у колаборації з нами для підвищення ефективності свого бізнесу та розвитку ресторанної індустрії
  • Ви розділяєте наші цінності та ідеї та готові активно працювати для їх реалізації
Рестораторам Партнерам Асоціаціям