Підтримка +38 067 362-05-42
Приєднатися
Перевірки РРО: що треба знати

Перевірки застосування РРО та відповідальність за порушення Закону про РРО № 265/95-ВР під час воєнного стану

На даний час встановлено мораторій на проведення перевірок, однак Законами України № 2120-IX від 15.03.2022 та № 2260-IX від 12.05.2022 було дозволено проведення певних видів перевірок:
- Камеральні перевірки;
- Окремі документальні позапланові перевірки, а саме: 
     •    за зверненням платників податків;
     •    у випадку реорганізації, припинення юрособи, ФОП;
     •    у випадку подання платником декларації з ПДВ, у якій заявлено бюджетне відшкодування/від’ємне значення вище 100 тис. грн;
     •    податкові органи отримали інформацію, що свідчить про порушення платником валютного законодавства в частині дотримання граничних строків розрахунків у зовнішньоекономічній діяльності.
- Фактичні перевірки (застосування РРО/ПРРО, POS-терміналів; наявність ліцензій; дотримання трудового законодавства) за місцем фактичного провадження платником податків діяльності.
Таким чином, податкові органи мають право проводити фактичні перевірки застосування РРО за місцем провадження господарської діяльності платника податків.
Що стосується відповідальності за порушення Закону про РРО слід наголосити про таке:
На період до припинення або скасування воєнного стану на території України санкції за порушення вимог Закону про РРО (ст.17-24) не застосовуються, крім санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів.
Винних у порушенні порядку проведення розрахунків осіб, може бути притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.155-1 КУпАП та накладено штраф:
- від 34 до 85 грн. на осіб, які здійснюють розрахункові операції;
- від 85 до 170 грн на посадових осіб.

Хто може бути учасником НРАУ

  • Ваш бізнес пов'язаний з індустрією гостинності України
  • Ви готові розвиватися у колаборації з нами для підвищення ефективності свого бізнесу та розвитку ресторанної індустрії
  • Ви розділяєте наші цінності та ідеї та готові активно працювати для їх реалізації
Рестораторам Партнерам Асоціаціям