Підтримка +38 067 507-64-68
Приєднатися
Нестача кадрів у сфері HoReCa: хто винен і що робити?

Ресторанна сфера України потерпає від нестачі кваліфікованих кадрів: мова йде не лише про офіціантів і кухарів, а й про керівників і адміністраторів закладів.

Хто в цьому винен і як з цим боротися? Відповіді на ці запитання ми шукали разом із учасниками Національної ресторанної Асоціації України.

ХТО ВИНЕН

За словами ресторатора Геннадія Медведєва (Sushiya, Grill do Brasil, StarBurger, NoodleDoodle), наразі дефіцит кадрів у всіх позиціях громадського харчування становить близько 40%. На його думку, головна проблема полягає в тому, що під час минулорічної пандемії коронавірусу величезна кількість співробітників ресторанної галузі знайшли себе в інших сферах.

«Тепер вони не поспішають повертатися, оскільки індустрія гостинності не може забезпечити високі зарплати через велику корекцію в цінах на кінцевий продукт і витратах на виробництво. Також існує загроза нових локдаунів восени та взимку», — каже Медведєв.

Схожої думки дотримується й інший учасник НРАУ Руслан Шибаєв (BEEF Meat&Wine, White Wine Bar). За його словами, нині ресторанній галузі необхідно виховувати нове покоління кадрів.

«Багато хто розцінює ресторани як тимчасову роботу чи підробіток, проте коли опиняються в цій індустрі, розуміють, наскільки круто комунікувати з іншими людьми. Працівники звикають, залишаються і ростуть кар’єрними сходами — так і з’являється певне покоління працівників», — каже Шибаєв.

Проте, за його словами, пандемія змусила це покоління покинути ресторанну сферу та піти в інші індустрії.

«Це цілком очікувано: криза на дворі, люди не отримують гроші і змушені змінювати сферу діяльності, — каже Шибаєв. — Оскільки впевненості у завтрашньому дні вони не мають, то й повертатися в ресторани вони не хочуть».

ЩО РОБИТИ

За словами Геннадія Медведєва, вихід із ситуації полягає в тому, щоб розпочати все спочатку.

«Треба дочекатись, поки зростуть ціни на кінцеву продукцію, аби підприємства могли задовольнити попит ринку праці по зарплатах і при цьому бути прибутковими. А на це піде не менше півроку, не менше». — каже Медведєв.

А от Руслан Шибаєв переконаний, що ситуація вирівняється, коли зарплати в ресторанній сфери піднімуться до інших суміжних галузей. Крім того, на думку Шибаєва, ресторанній сфері нині необхідна «свіжа кров», тобто нові кадри: люди, які ще не обпеклися на цій роботі через коронавірусну кризу.

«Робота в ресторані на будь-якій позиції — це зрозумілі швидкі гроші та чудова можливість кар’єрного росту: людина починає працювати помічником кухаря і може вирости до шефа, або ж починає з офіціанта та за певний час стає керуючим закладом. Тож поки в країні відкриватимуться нові заклади, то буде попит на цю роботу», — каже Шибаєв.

Хто може бути учасником НРАУ

  • Ваш бізнес пов'язаний з індустрією гостинності України
  • Ви готові розвиватися у колаборації з нами для підвищення ефективності свого бізнесу та розвитку ресторанної індустрії
  • Ви розділяєте наші цінності та ідеї та готові активно працювати для їх реалізації
Рестораторам Партнерам Асоціаціям