Підтримка +38 067 362-05-42
Приєднатися
HoReCa - найголовніший сегмент збуту для крафтових виноробів

17 серпня 2022 року в рамках ініціативи НРАУ «Підтримай українське» відбулась онлайн зустріч з президентом Асоціації крафтових виноробів України Світланою Цибак із темою: "Стан ринку українських вин та його тенденції". Координатором проекту та співведучим заходу виступив співвласник Win Bar у м. Києві Олег Кравченко. Участь у зустрічі взяли власники та керуючі ресторанів, директори із закупок, бар-менеджери з різних регіонів України.

Асоціація крафтових виноробів України налічує 150 учасників, серед яких є малі винороби, крафтові та великі виноробні заводи. Світлана Цибак розповіла, що у 2014 році, не зважаючи на анексію Криму та втрату великого об’єму виноградників та виноробних господарств, в Україні розпочався бум власного крафтового виноробства та зросла кількість насаджень винограду. Малі крафтові винороби формують сьогодні тренд, а своєю якістю вони перевищують навіть великі виноробні підприємства.
Світлана Цибак розповіла, як змінився ринок виноробства з початком війни, до багатьох господарств, які знаходяться на окупованих територіях, зараз не має доступу, не має змоги працювати на виноградниках, повністю знищена 1 виноробня у Херсонській області, постраждали декілька виноробень у Миколаївській, Чернігівські і Київській областях.
Але попит на українські вина зростає як в Україні, так і за кордоном, треба лише напрацьовувати логістичні шляхи. До війни Україна експортувала переважно «балк», виноматеріал до Білорусі, Казахстану, Молдови, Німеччини та ще декількох країн Європи. Як буде в цьому році, поки невідомо.
Учасники зустрічі обговорили тему ціноутворення: чому якісне українське вино коштує на рівні або навіть дорожче за іноземні вина. На це впливає дорога праця в Україні, у нас не має такої кількості спеціалістів, які можуть створювати конкуренцію. Також досить велика складова імпортних комплектуючих, які залежать від курсу валют, проблеми з тарою, корком, діжками, дуже дороге обладнання та його розмитнення, а також логістика та умови роботи з мережами, крім того ціна залежить від об’єму виробленого вина.
Тому ресторанна галузь завжди вважалась найголовнішим сегментом збуту для українських вин, особливо для крафтових і малих виноробів, тому що малим виноробам дуже важко працювати з торгівельними мережами.
Сьогодні українське вино заслуговує бути представленим у винній карті кожного українського ресторану, воно достойно конкурує з винами з інших країн, представлене у різних цінових категоріях від простих до преміальних, а в якості не поступається багатьом світовим маркам. 
Світлана Цибак також розповіла, що є директором виноробні «Бейкуш» (Beykush Winery), заснованої підприємцем Євгеном Шнейдерісом у 2010 році у селі Чорноморка Миколаївської області та відомої завдяки роботі з власно вирощеними експериментальними сортами винограду, використанню новітніх технологій виробництва вин з витримкою і мацерацією в амфорі, технологій помаранчевих вин та класичних ігристих.

Хто може бути учасником НРАУ

  • Ваш бізнес пов'язаний з індустрією гостинності України
  • Ви готові розвиватися у колаборації з нами для підвищення ефективності свого бізнесу та розвитку ресторанної індустрії
  • Ви розділяєте наші цінності та ідеї та готові активно працювати для їх реалізації
Рестораторам Партнерам Асоціаціям