Підтримка +38 067 507-64-68
Приєднатися
НРАУ закликає Кабмін звільнити рестораторів від штрафів

Заклади громадського харчування мають бути звільнені від адміністративної відповідальності у вигляді штрафів за відвідувачів, які не матимуть сертифікатів вакцинації або негативних ПЛР-тестів. З таким закликом до Кабінету міністрів звернулися представники Національної ресторанної асоціації України.

«Наразі в ресторанній галузі така ситуація, що кожний заклад має платити штраф штраф від 34 тисяч до 170 тисяч грн, за тих відвідувачів, які не вакциновані. І це досить велика проблема», –– заявила під час пресконференції співзасновниця НРАУ Ольга Насонова.
За її словами, подібні штрафи можуть призвести до закриття закладів і втрати робочих місць. Її підтримали й інші учасники НРАУ, які брали участь у пресконференції: співвласник мережі ресторанів Pesto Café Дмитро Погребицький, операційний директор мережі ресторанів «Пузата Хата» Андрій Маринченко, а також співвласник мереж ресторанів MAFIA, CASTA, Georgia, BAO, NAM Тарас Середюк.
За словами рестораторів, багато закладів харчування не мають змоги перевіряти документи у кожного відвідувача. Причина тому –– дефіцит кадрів, який виник внаслідок пандемії. Ресторатори наголосили, що замість того, аби витрачати гроші на зарплату додатковому працівнику-перевіряючому, ці кошти краще витратити на благодійність.
Як повідомила Ольга Насонова, ресторатори будуть максимально дотримуватись протиковідних норм діяльності закладів, але фізично не в змозі не можуть головне, щоб не потрібно було нести фінансову відповідальність за недотримання правил відвідувачами.
«Не вакцинований клієнт зараз представляє реальну загрозу для ресторатора. Тому що за трьох таких клієнтів можна отримати близько 100 тис. грн штрафу», –– зауважила О. Насонова.
Представники ресторанного бізнесу зазначають: якщо ресторани й надалі перебуватиме в несприятливих умовах для розвитку, а влада не піде їм назустріч, то велика кількість закладів харчування зачиниться. А це у свою чергу призведе до збільшення рівня безробіття в країні та занепаду ресторанної галузі в цілому.
У зв’язку з цим Асоціація має намір відправити звернення до Кабміну з приводу скасування штрафів для ресторанного бізнесу за відвідувачів, які не мають необхідних документів.

Хто може бути учасником НРАУ

  • Ваш бізнес пов'язаний з індустрією гостинності України
  • Ви готові розвиватися у колаборації з нами для підвищення ефективності свого бізнесу та розвитку ресторанної індустрії
  • Ви розділяєте наші цінності та ідеї та готові активно працювати для їх реалізації
Рестораторам Партнерам Асоціаціям